Видами контролю знань здобувачів фахової передвищої освіти є поточний контроль, проміжна та підсумкова атестації.
Поточний контроль здійснюється під час проведення практичних, лабораторних та семінарських занять і має на меті перевірку рівня підготовленості здобувачів фахової передвищої освіти до виконання конкретної роботи.
Проміжна атестація проводиться станом на 01 листопада І навчального семестру та на 01 квітня ІІ навчального семестру на І-ІV курсах з усіх навчальних дисциплін, передбачених робочим навчальним планом у відповідному семестрі.
Проміжна атестація має визначити рівень знань здобувачів фахової передвищої освіти з програмного матеріалу, отриманих під час усіх видів занять і самостійної роботи, на момент її проведення.
Засвоєння здобувачем фахової передвищої освіти програмного матеріалу вважається успішним, якщо оцінка його становить не менше 3-х балів за 4-бальною шкалою та не менше 4-х балів за 12-бальною шкалою оцінювання.
Підсумкова атестація включає семестрову атестацію, проведення кваліфікаційного іспиту та захист кваліфікаційної роботи.
Семестрова атестація проводиться у формах семестрового екзамену або семестрового заліку (диференційованого заліку) з конкретної навчальної дисципліни.
Семестровий екзамен (далі – екзамен) – це форма підсумкової атестації засвоєння здобувачем фахової передвищої освіти теоретичного та практичного матеріалу з навчальної дисципліни за семестр.
Семестровий залік (диференційований залік) (далі - залік) – це форма підсумкової атестації, що полягає в оцінці засвоєння здобувачем фахової передвищої освіти теоретичного та практичного матеріалу (виконаних ним певних видів робіт на практичних, семінарських або лабораторних заняттях та під час самостійної роботи) з навчальної дисципліни за семестр, а також виконання та засвоєння здобувачем фахової передвищої освіти програми виробничої практики, підготовки та захисту курсової роботи (проекту).
Складання екзаменів та заліків регламентовано вимогами «Положення про екзамени та заліки у Білгород-Дністровському фаховому коледжі природокористування, будівництва та комп’ютерних технологій».
Здобувачі фахової передвищої освіти зобов’язані складати екзамени і заліки відповідно до вимог робочого навчального плану у терміни, передбачені графіком освітнього процесу.
Здобувач фахової передвищої освіти допускається до складання семестрового екзамену або заліку з дисципліни, якщо з цієї дисципліни ним повністю виконані всі види робіт, передбачені робочим навчальним планом та робочою навчальною програмою.
Екзамени для здобувачів фахової передвищої освіти денної та заочної форм навчання проводяться у усній та письмовій (електронній) формах за екзаменаційними білетами.
Заліки для здобувачів фахової передвищої освіти денної та заочної форм навчання проводяться методом усного чи письмового опитування, або тестування.
Здобувачі фахової передвищої освіти, які не погоджуються з оцінкою їх знань, що отримана за результатами проведення екзамену, мають право звернутися до апеляційної комісії відділення на предмет розгляду спірних питань.
Повторне складання екзамену з метою отримання більш високої оцінки у період екзаменаційної сесії не допускається. Така можливість може бути надана здобувачу фахової передвищої освіти за дозволом директора Коледжу у після сесійний період.
Студенти, які виявили бажання підвищити результати семестрового оцінювання, у триденний термін після виставлення семестрової оцінки, звертаються до заступника директора з навчальної роботи із заявою про проведення відповідного оцінювання, у якій мотивують причину та необхідність його проведення. Коригування семестрового оцінювання проводиться не пізніше п’яти днів після подання заяви.
Здобувачі фахової передвищої освіти, які повністю виконали вимоги навчального плану поточного курсу (та умови договору – для здобувачів фахової передвищої освіти, які навчаються за умов договору), наказом директора Коледжу переводяться на наступний курс.
Здобувачі фахової передвищої освіти, які мали академічну заборгованість та не ліквідували її у терміни встановлені графіком ліквідації академічної заборгованості хоча б з одного освітнього компонента – підлягають відрахуванню з числа здобувачів фахової передвищої освіти Коледжу.
Особа, відрахована з Коледжу до завершення навчання за освітньо-професійною програмою, отримує академічну довідку, що містить інформацію про результати навчання, назви дисциплін, отримані оцінки і здобуту кількість кредитів ЄКТС (стаття 44, пункт 1, абзац другий Закону України «Про фахову передвищу освіту».